Ето как учениците в 3. клас да си поставят цели и да проследяват напредъка си

Умението да си поставят цели затруднява не само децата, но и възрастните. А то е изключително важно, защото ни позволява да постигнем успех в живота. Умението да си поставят цели помага на учениците да получат по-добър успех в училище, да бъдат приети в престижен университет, да започнат мечтаната работа един ден. Затова е важно да използваме всяка възможност, за да развием това умение у децата. 

Повечето от нас обаче знаят, че поставянето на цели само по себе си не е достатъчно. Важно е да можем да проследяваме напредъка си по постигането на целите. Само така ще знаем къде точно се намираме по пътя за постигане на желаните резултати. 

Как да помогнем на учениците да поставят смислени, амбициозни, но постижими цели? И как да ги подкрепим в това да проследяват напредъка си и да коригират подхода си при необходимост? Урокът “Да проследявам напредъка си” ще ви  даде отговор на всички тези въпроси!

Урокът “Да проследяваме напредъка си” ще помогне на вашите ученици да си поставят смислени за тях цели. Те ще имат възможност да анализират действията, които подпомагат постигането на целите и да отсеят онези занимания, които им пречат. 

Как да да подкрепите учениците, когато не успяват да постигнат целите си? И как да поддържате оптимизма и надеждата у децата в моментите на провал? Всичко това ще научите в урока “Да проследяваме напредъка си”. 

Урокът “Да проследяваме напредъка си” е разписан изключително подробно, за да бъде изпълнението му максимално лесно за вас! Към него са добавени допълнителни насоки за учителя и още идеи как да развием упоритост у децата. Следвайте всяка от стъпките в урока внимателно. И не забравяйте да се забавлявате заедно с вашите ученици

 

Свалете урока “Да проследяваме напредъка си” тук. 

———————————————————————————————————————-

Урокът “Хартиени кули”  е част от Сборника “Стъпка по стъпка” за развиване на социални и емоционални умения, любезно предоставен на преподаваме.бг от Световната банка.  

Искате да включите повече елементи от СЕУ в часовете си? Разгледайте и други уроци за развитие на социално-емоционални умения в трети клас.

Още полезни статии:

Социално-емоционално учене

Четене и социално-емоционални умения – един урок с много приложения 

Как целенасочено да развиваме социално-емоционалните умения на учениците през предмета, който преподаваме? Какви техники да прилагаме? Има ли качествени ресурси, които да ни помогнат в

Стратегии

6 5 3 – 6 души за 5 минути измислят 3 идеи

Цел: 2.2. Учениците използват техники за генериране на идеи в група 1.(InnoSupport) Метод 635 е креативна техника, която използва и доразвива принципите на техниката брейнсторминг. 

Раздробяване на въпроса
Критично и аналитично мислене

Раздробяване на въпроса

Тази стратегия е отлична възможност за учениците да приложат своята четивна грамотност в контекста на критическото мислене и да се запознаят с умението. По време

Получите достъп до още повече ресурси и практични материали

Абонирай се и всяка седмица ще получаваш по един нов урок за трети клас

Изплозвайте всички функционалности!

Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.  

Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.