Планиране на интерактивни уроци за активни ученици и граждани
Дата: 30 март
Брой кредити: 1 - Участниците получават удостоверение с квалификационни кредити
Продължителност: 16 академични часа
Подготовка - 2 ч.
Синхронно обучение: 09:00 -
16:00 (вкл. почивки)
Последваща асинхронна задача: 6 ч.
Форма на провеждане: Онлайн синхронно обучение

Обучители

Деница Вълканова
Образователен експерт
Деница Вълканова има 12 години опит като преподавател по английски език и математика, обучител на учители и разработчик на програми за развиване на умения у учители и ученици, медийна грамотност и човешки права. В момента е част от екипа на преподаваме.бг, където се занимава с разработка на материали по гражданско образование.

Кратко описание:

Открийте ключа към възпитанието на активни и отговорни граждани с нашето иновативно обучение за учители на тема "Планиране на интерактивни уроци за развитие на гражданска активност у учениците". Представете си бъдещето, в което учениците ви стават вашите колеги, съседи, лекари и съграждани. Какво впечатление бихте искали да оставят те в света? Нашето обучение ви предлага да станете част от промяната, като се оборудвате с конкретни стратегии и активности за създаване на позитивни нагласи и отговорност у учениците.

Премахнете стереотипите, че "в България нещата никога не се променят", и се присъединете към нас в стремежа за изграждане на общество, в което всеки има значение и може да допринесе за подобрения. Научете се как училището може да бъде мястото, което възпитава не само знания, но и граждански умения за 21. век. Запишете се за нашето обучение и открийте как да ангажирате учениците си с идеи за по-добро бъдеще за всички нас.

Какви теми обхваща обучението?

  • Инициативност и отговорност. Как изглеждат уменията и нагласите, които един инициативен и отговорен ученик следва да притежава и развива и как се развиват.
  • Гражданска активност. Как се променя концепцията за гражданска грамотност и какви са уменията и нагласите, които следва да се притежават от гражданите през XXI век.
  • Създаване на връзка с реалния свят на преподавания материал. Какви са начините да ангажираме учениците с актуални теми, така че да са подготвени за реалността извън училище.
  • Създаване на пространство за изразяване на мнение. Как да водим дискусии по поляризиращи въпроси и теми, така че всеки да се учи да аргументира мнението си и да разбира различни позиции.

За кого е подходящо обучението?

Обучението е подходящо за учители, които искат да подготвят учениците си по-добре за реалния живот и ролята им на граждани. Особено полезно би било за гимназиални учители, чийто ученици имат дори по-голяма нужда да видят своето място в обществото.  

След обучението участниците ще:

1
Разбирате по-добре уменията и нагласите, които могат да ни превърнат в активни граждани
2
Познавате конкретни стратегии за развиването им
3
Сте част от общност, която иска да работи за подобряване на средата

Запишете се

За да се запишете за обучението е необходимо да влезете в профила си. Ако нямате профил може да се регистрирате безплатно от тук.

Обучението е минало. Може да разгледате всички наши актулни обучения на тази страница. 

Как протича обучението?

Самооценка на знанията и уменията по темата на обучението.

  1. Как трябва да изглежда гражданинът на XXI век?
  2. Как да говорим с учениците за актуални и полярни теми?
  3. Как да работим за активно детско и младежко участие?
  4. Как да включим в уроците си възможност за осмисляне на граждански въпроси?

Разписване на задача за приложение на избрана стратегия за развитие на активни и ангажирани ученици до 14.04.