Как да развиваме креативно мислене чрез дигитални технологии
Дата: 17 май
Брой кредити: 1 - Участниците получават удостоверение с квалификационни кредити
Продължителност: 16 академични часа
Подготовка - 2 ч.
Синхронно обучение: 09:00 -
16:00 (вкл. почивки)
Последваща асинхронна задача: 6 ч.
Форма на провеждане: Онлайн синхронно обучение

Обучители

Емануил Георгиев
обучител
Д-р Емануил Георгиев е експерт и обучител по дигитално-медийна грамотност, развиване на ключови компетентности и иновативни подходи в образованието. Има бакалавърска и магистърска степен по философия и докторска степен по културология от Софийски университет. От 2010 до 2016 г. преподава в различни държавни и частни училища. От 2016 г. работи по различни образователни проекти и провежда обучения на деца, учители и други професионалисти по теми, свързани с дигитално-медийната грамотност, критичното мислене, развиване на ключови умения в училище, иновативни методи в обучението и др. Д-р Георгиев е автор и съавтор на публикации по тези и други педагогически теми, както и на практически методически ръководства, предназначени за обучители на връстници, учители и други професионалисти, работещи с деца.

Кратко описание:

В съвременния динамичен свят креативното мислене се утвърждава като незаменимо умение за успешна адаптация и иновации. Това обучение представя практически подходи за използване на дигитални технологии при насърчаване на творческото мислене в образователния процес. Ще изследваме разнообразни дигитални инструменти и педагогически стратегии, които могат да помогнат на учениците да генерират идеи, да мислят нестандартно и да създават оригинално съдържание в дигиталната среда.

Обучението е част от Академията за развитие на дигитална грамотност, подкрепена от Yettel.

Какви теми обхваща обучението?

  • Креативност в дигиталния свят: Ще разгледаме как технологиите могат да подпомогнат творческите процеси и как да култивираме креативно мислене в дигиталната ера.
  • Дигитални инструменти за визуализация и дизайн: Ще изследваме платформи и приложения, които позволяват създаване на визуално съдържание и развиват творческото изразяване.
  • Изкуствен интелект като творчески партньор: Ще разгледаме етични и практически аспекти на използването на ИИ за стимулиране на креативния процес в образователен контекст.
  • Дигитални проекти за развитие на креативността: Ще изследваме методи за поставяне на творчески задачи и проекти, които използват технологии за стимулиране на нестандартно мислене.
  • Трансформиране на традиционни задачи: Ще разгледаме как можем да преобразуваме класически учебни дейности в интерактивни и творчески преживявания чрез дигитални технологии.

За кого е подходящо обучението?

Обучението е подходящо за учители във всички образователни етапи и предметни области, които желаят да обогатят методите си за насърчаване на креативно мислене чрез дигитални технологии. Независимо от вашето ниво на опит с дигиталните инструменти, ще получите практически насоки и идеи, които можете да приложите директно в класната стая. Обучението е базирано на Европейската рамка за дигитални компетентности и Рамката за дигитални компетентности на преподавателите.

След обучението участниците ще:

1
прилагат разнообразни стратегии за стимулиране на творческото мислене у учениците с помощта на дигитални инструменти;
2
създават и адаптират учебни дейности, които интегрират дигитални технологии за развитие на креативност и иновативно мислене;
3
използват подходящи дигитални платформи и приложения за насърчаване на творческото изразяване в различни предметни области.

Запишете се

За да се запишете за обучението е необходимо да влезете в профила си. Ако нямате профил може да се регистрирате безплатно от тук.


1. Попълнете вашите данни

2. Информация за вашето училище




UTM Parameters


Как протича обучението?

Самооценка на знанията и уменията по темата на обучението.