Примерни изречения, Глаголен финал “Бързи ръце, точни умове”, БЕЛ, 4. клас

Споделете с колеги

Подходящ за класове

Подходящо за предмети

Описание

Работен лист от ПБО№11 по БЕЛ за 4. клас “Глаголните времена в действие – театър на движенията”.

Инструкции:

  • “Ученици, сега ще направим финалната надпревара на нашия урок. Ще ви прочета изречение с пропуснат глагол. Вашата задача е бързо да го допълните в 1 лице, множествено число, като използвате правилното окончание – или -ме.
  • Например: Всяка сутрин ние … закуска заедно. Може да кажете: правим или приготвяме.
  • Ако в 1 лице, единствено число глаголът завършва на или , в множествено число ще е на . Ако завършва на , в множествено число ще е на -ме.
  • Всеки верен отговор носи точка за отбора. Ще играем бързо – отговаряте веднага след като чуете изречението.”
За да свалите този работен лист трябва да сте влезли в профила си и да имате активен абонамент.

Още практични материали за вас

Worksheet-mock up (31)
Знам-Искам да знам-Научих
Prepodavame.bg_9kl_BIO_PBO-Ot-DNK-do-beltuk-kak-raboti-kletuchnata-fabrika_RL-Prezentaciya-Beltuchna-sinteza
Белтъчна синтеза (презентация)
Prepodavame.bg_3kl_BEL_PBO Zhivotut-na-delfinite_RL Morskite-obitateli (1)
Морските обитатели - съчинение
Prepodavame.bg_4kl_BEL_PBO-Stroiteli-na-izrecheniya-Kak-da-pishem-pravilno-slojni-izrecheniya_RL-Slovoreden-puzel
Словореден пъзел
Copy of Prepodavame.bg -Worksheet Mockups- vertical (2)
Как да направим дигитална брошура по Гражданско образование?

Изплозвайте всички функционалности!

Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.  

Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.