Учениците:
Учителят обсъжда с учениците какво е ферма, какво се отглежда в нея, какви животни живеят там. Въвежда ги в идеята, че във всяка ферма има различен брой животни и че ще използват числата, за да ги опишат.
"Днес започваме едно вълнуващо пътешествие! В следващите няколко урока ще посещаваме различни ферми – ще се запознаваме с животни, ще броим, ще измерваме и ще откриваме как числата и мерните единици ни помагат във фермерския свят. Готови ли сте да станете малки фермери и да учите математика по забавен начин?"
Учителят припомня какво е десетица и единица. Учениците работят с брой животни, представят числата като десетици и единици и ги изобразяват.
"Разбрахме, че числото не е просто цифри – то означава реално количество, което можем да опишем по няколко начина."
На голям плакат „Фермата на числата“ учениците записват животно и брой (напр. 28 овце). Всеки ученик казва на глас какво животно е избрал и как разлага числото му (напр. „Овцете са 28. Това са 2 десетици и 8 единици“).
"Днес създадохме нашата ферма с животни и числа! Вие показахте колко животни има и как разлагаме числото на десетици и единици. Видяхме, че математиката ни помага да разказваме истории и да се забавляваме, докато учим."
За да предоставим най-добрата възможна функционалност, използваме бисквитки.
Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.
Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.