Учениците:
Учителят показва как от чертеж в квадратна мрежа е изработен модел - апликация на играчка от геометрични фигури.
- Вижте този чертеж на играчка в квадратната мрежа – всяка част е геометрична фигура с определени размери.
- Сега погледнете апликацията, направена по този чертеж – всички фигури са изрязани от цветна хартия и подредени точно както в чертежа.
- Ще работим по същия начин - първо ще направим чертежа в мрежа, после ще го превърнем в красива апликация. Може вместо апликация, да направите цветна рисунка-чертеж. А може да комбинирате двете техники. Както решите в групата, в която ще работите.
Видяхме, че ако можем да измерваме и чертаем точно, можем да превърнем математическите фигури в истински модел на играчка от хартия.
Учениците работят в групи и измислят собствена идея за играчка, съставена от геометрични фигури. Чертаят я в квадратна мрежа и изработват апликация по своя чертеж.
- За създаването на играчката ще работите в групи по трима.
Създадохме играчка от геометрични фигури – първо я планирахме и начертахме, после я изработихме като апликация. Точният чертеж ни помогна моделът да стане красив и правилен.
В групите учениците преглеждат готовите си чертежи и апликации, обсъждат какво се е получило добре, къде може да се подобри и дали работата е завършена.
- Погледнете внимателно чертежа и апликацията си.
- Отговорете заедно в групата:
- Решете дали работата е напълно завършена или имате нужда от още време за подобрение.
Проверихме дали нашата играчка е точно по плана, и обсъдихме какво можем да подобрим. Така се учим да работим внимателно и да завършваме задачите си качествено.
За да предоставим най-добрата възможна функционалност, използваме бисквитки.
Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.
Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.