Учениците:
Бърза игра за емоционално въвеждане: учениците избират реален предмет/животно (от карти или „торбичка с улики“) и казват с една дума дали е реално. След това добавят един фантазен детайл: „Какво се появява в нощта?“.
"Тази дейност ни помага да тръгнем от реалното, за да го превърнем във фантазно. Така ще ни е по-лесно да измислим герой, който има смисъл: знаем откъде е дошъл и какво ново е получил."
Учениците създават героя си по работен лист - дават име, избират знак/символ и описват сила. След това планират финалната сцена - откъде идва светлината и къде пада сянката, добавят „звезден прах“.
"В тази дейност правим истинската „алхимия“. Учим се да превръщаме идея в герой, а герой - в сцена. Това е подготовка за следващия етап от проекта, в който ще довършим финалната рисунка и ще я представим като част от „Нощния патрул“."
Учениците споделят по двойки името и силата на героя си. След това правят бърза рефлексия - посочват кое е реално и кое е фантазно в техния образ.
"Рефлексията ни учи да обясним идеята си ясно - кое е реално и кое е фантазно и защо. Така героите ни стават „разбираеми“ за другите и готови за финалната сцена в следващите дейности."
За да предоставим най-добрата възможна функционалност, използваме бисквитки.
Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.
Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.