Изграждане на имунна памет- технологична карта

Споделете с колеги

Подходящ за класове

Подходящо за предмети

Описание

Работен лист от ПБО№6 по Биология за 9. клас “В битка с грипа”.

Инструкции (формулирани към учениците):

Сега всяка работна група трябва да изследва как функционира на практика имунната памет. За целта ще използвате опростен модел, при който антителата ще бъдат представени от магнити, патогените – от железни стружки, а клетките на човешкото тяло – от готварска сол. Следвайте внимателно инструкциите в технологичната карта, която ви раздадох, и запишете получените резултати в работните листове.

Важно!

  • Помогнете на учениците ви да изпробват как точно работи моделът, като им раздадете необходимите материали и технологична карта за изследване на имунната памет.
  • Следете работата на групите и осигурявайте необходимата подкрепа при необходимост.
За да свалите този работен лист трябва да сте влезли в профила си и да имате активен абонамент.

Още практични материали за вас

Prepodavame.bg_4kl_MAT_PBO-Matematicheski-izsledovateli_RL-Geometrichni-zadachi-s-delenie
Геометрични задачи с деление
Prepodavame.bg_1kl_MAT_PBO-Ulici-i-chisla-puteshestvie-iz-grada_RL-Puteshestvie-iz-grada
Пътешествие из града
Copy of Prepodavame.bg -Worksheet Mockups- vertical (25)
"Старият дядо и внучето"- приказка от братя Грим
Worksheet-mock up (16)
Стратегия "Изречение-фраза-дума"
Prepodavame.bg_9kl_BIO_PBO Kletachni organeli-nevidimite geroi na kletachnata aktivnost_RL - List s primerni metafori
Лист с примерни метафори, Биология, 9. клас

Изплозвайте всички функционалности!

Създавайки личен профил ще персонализираме ресурсите, които виждате, ще запазвате ресурси в любими, ще имате достъп до групи с други потребители и още много функционалности.  

Регистрирайте се безплатно. Отнема само 30 секунди.